05.04.2005r.

Ferðalangur - Dzień Podróżnika w Reykjavíku

21 kwietnia, w ramach obchodów Pierwszego Dnia Lata, odbędzie się całodniowa impreza "Dzień Podróżnika". Zgodnie ze starym islandzkim kalendarzem na 21 kwietnia przypadał właśnie dzień "Ferðalangur", czyli właśnie "podróżnik". Impreza będzie organizowana przez miasto Reykjavík. Będzie poświęcona przemysłowi turystycznemu i różnym formom rekreacji w obrębie stolicy.

Organizatorzy chcą przedstawić region stołeczny jako wymarzone miejsce do turystycznych rozrywek, nie tylko takich jak przejażdżki autokarowe po rodzimych darniach ale też wędkowanie, spływy kajakowe, jazda konna, wycieczki dla grotołazów, wspinaczka po skałach, zwiedzanie muzeów itp. Organizatorom zależy nie tylko na przedstawieniu tego wszystkiego turystom spoza Islandii ale w znacznym stopniu chcieliby też zachęcić mieszkańców Reykjavíku i okolic do poznania regionu, w którym mieszkają. Zapowiada się, że program Dnia Podróżnika będzie bardzo interesujący. Impreza ma charakter rodzinny, będzie bardzo wiele atrakcji, z których zdecydowana większość będzie bezpłatna.

Muzea, wypożyczalnie samochodów i hotele przygotowują specjalne oferty, tak by podróż po stolicy i okolicach była jak najbardziej interesująca. Wycieczki będą prowadzone przez doświadczonych przewodników.

Bliższe informacje będą publikowane na ulotkach i plakatach, dostępnych w całym mieście.
Archiwum nadchodzących wydarzeń

Skomentuj tę wiadomość na forumCopyright © 2003-2006 ICELAND.PL
Wszelkie prawa zastrzezone - All rights reserved