O portalu Radio Forum Archiwum Porady Czat E-mail Współpraca
O portalu





Witamy wszystkich, którzy odwiedzają nasz portal!

Jako część projektu pod nazwą Centrum Islandologiczne, portal ICELAND.PL powstał z myślą o zwiększającej się w Polsce grupie ludzi, których śmiało można nazwać Islandofilami. Oprócz Islandofili wśród naszych Czytelników można spotkać ludzi, którzy choć konkretnie w Islandii się nie kochają, to ciekawi ich ten przepiękny kraj i planują się tam wybrać turystycznie lub w poszukiwaniu lepszych warunków życia. Są wśród naszych sympatyków także "pożeracze" literatury krajoznawczej, których interesuje opis wypraw i obcych krajów. Są również wielbiciele kultury i historii nordyckiej.

Kim jesteśmy?
Jak się można domyślać jesteśmy Islandofilami, którzy zakochali się w tym cudownym kraju.
Portal ICELAND.PL jest integralną częścią Centrum Islandologicznego (CI) we Wrocławiu, działającego w ramach fundacji INSTYTUT PÓŁNOCNY. Początkowo Centrum korzystało z gościnności Instytutu Adeviq - S.P.I.N. we Wrocławiu, by wreszcie w ramach nowo utworzonej fundacji znaleźć swe docelowe miejsce. Centrum stawia sobie za cel nie tylko popularyzację piękna Islandii w Polsce, ale również szersze i głębsze poznawanie cudów Islandii.

Zarząd Centrum Islandologicznego:
Aleksander Ostrogórski (p.o. kierownika CI)

Nasi współpracownicy
Andrzej Kińczyk (autor Oficjalnej Polskiej Strony Björk)
Tomasz Holband
Danuta Studzińska
Izabella Mossakowska
Emilia Budkiewicz


Co chcemy robić?
Przede wszytkim chcemy wzniecić epidemię islandofilii, chcemy by coraz więcej ludzi (szczególnie z Polski) jechało na Islandię nie tylko do pracy, ale również by poznawać jej piękno. Chcemy Was zabrać na tę piękną wyspę choćby wirtualnie, ale w przyszłości na pewno spotkamy się koło Gejzera lub na lodowcu - święcie w to wierzymy!