O portalu Radio Forum Archiwum Porady Czat E-mail Współpraca
Licznik odwiedzin portalu ICELAND.PL

Drodzy Goście!

Odpowiadając na Państwa pytanie, w jaki sposób działa nasz licznik, informujemy, iż jest to skrypt PHP, który generuje przy Państwa wizycie odpowiedni kod HTML, a ten jest automatycznie doklejany do naszej strony głównej.

W przeciwieństwie do tradycyjnych liczników, które zmieniają się po każdym odświeżeniu strony, nasz licznik 'pamięta' każde wejście z określonej lokalizacji przez 3 godziny. Po tym czasie kolejne wejście na stronę powoduje zwiększenie stanu licznika o 1 i znów adres naszego Gościa jest ignorowany przez licznik przez kolejne 3 godziny. Dzięki temu, gdy wielokrotnie w tym samym czasie odświeża się naszą stronę, licznik nie 'przekręca się' za każdym razem.

System taki pozwala nam dość dokładnie mierzyć liczbę naszych Gości, gdyż średnio internauci spędzają na jednym portalu ok. 1 godziny. Wejście po 3 godzinach jest więc prawdopodobnie kolejną wizytą - o tyle słuszną, że nasz Gość może spodziewać się już nowszych informacji, nowych artykułów, ciekawostek, relacji czy też zdjęć.

Pozdrawiamy wszystkich Gości i zapraszamy do częstych odwiedzin. Staramy się, by nasz serwis był uaktualniany przynajmniej raz dziennie, choć zdarza się, że w ciągu dnia przybywa więcej nowych wiadomości.

Zespół ICELAND.PL