O portalu Radio Forum Archiwum Porady Czat E-mail Współpraca
Kurs języka islandzkiego
Kurs on-line

Kurs w ćwiczeniach

Części mowy
w przykładach


Odmiana czasowników

Alfabet i wymowa

Nie jesteśmy teraz w stanie zaoferować Państwu pełnego kursu j. islandzkiego. Będziemy się starać nawiązać kontakty ze specjalistami w tej dziedzinie. Wspaniale by było, gdyby byli chętni nam pomóc.

Tymczasem możemy polecić małe wskazówki, czy krótkie omówienia niektórych zagadnień języka islandzkiego. Niestety, praktycznie skazani jesteśmy na naukę tego języka poprzez język angielski. Dostępny doniedawna podręcznik dla początkujących w j. polskim, autorstwa Stanisława J. Bartoszka niestety wyczerpał swój nakład i nie jest planowane narazie jego wznowienie. Dowiedzieliśmy się tego, kiedy złożyliśmy zamówienie tej ksiązki w najlepszej księgarni językowej na Islandii - Bóksala Stúdenta w Reykjavíku (patrz: Księgarnie i wydawnictwa). Angielskojęzyczna wersja tej książki jest ciągle w sprzedaży. Na pocieszenie mogę jedynie zapewnić wszystkich chętnych do nauki islandzkiego z "Icelandic for Beginners" Stanisława J. Bartoszka i Anh-Dao Tran, że jest ona napisana bardzo przystępną i prostą angielszczyzną. Nie trzeba więc bardzo dobrze znać tego języka, żeby pokusić się o naukę islandzkiego z tej właśnie książki. Odstrasza jedynie cena. Za podręcznik (160 stron +1 kaseta) zapłacimy 3134 ISK (ok. 170 zł).
Spośród paru innych książek, sprzedawcy Bóksala Stúdenta polecają najbardziej "Learning Icelandic" (podręcznik, ćwiczenia i płyta CD) kosztująca 4263 ISK (ok. 230 zł).