29.10.2006r.

Rozwiązanie konkursu urodzinowego


W związku z trzecią rocznicą urodzin portalu ICELAND.PL, zaproponowaliśmy naszym Czytelnikom konkurs z nagrodami. Należało odpowiedzieć na poniższe pytania oraz napisać i przesłać do nas krótką pracę na temat: "Za co kocham Islandię?". Główną nagrodą w konkursie był "Słownik islandzko - polski / polsko - islandzki" Stanisława Bartoszka.

Poniżej przypominamy, jak brzmiały pytania konkursowe oraz podajemy prawidłowe odpowiedzi:

  1. W Reykjavíku jest tylko jeden budynek zbudowany z nieciętej islandzkiej lawy. Przy jakiej ulicy stoi i co się w nim znajduje?

    Budynek ten znajduje się przy ul. Skólavörðurstígur, a mieści się w nim więzienie.

  2. Aż do 1974 roku, droga nr 1 (ring road) nie obiegała całej Islandii. Dokąd sięgała "jedynka" (jadąc z Reykjavíku na wschód, południową stroną wyspy) przed 1974 rokiem? Należy podać nazwę farmy, przy której kończyła się droga.


  3. Odp.: W 1974 r. otworzono nową drogę przez Skeiðarásandur. Wcześniej, droga nr 1 z Reykjavíku kończyła się przy farmie Núpsstaður.
Niestety, żadna z przesłanych do nas odpowiedzi nie była prawidłowa, dlatego główną nagroda w konkursie, "Słownik islandzko - polski / polsko - islandzki" Stanisława Bartoszka, przechodzi do następnego konkursu, który ukaże się na naszych lamach po Nowym Roku.

Redakcja ICELAND.PLArchiwum nadchodzących wydarzeń

Skomentuj tę wiadomość na forum

Copyright © 2003-2006 ICELAND.PL
Wszelkie prawa zastrzezone - All rights reserved