15.02.2006r.

Zimowy Festiwal Światła w Reykjavíku


Zimowy Festiwal Światła w Reykjavíku ma na celu pobudzenie miasta każdego roku, po okresie ciemnej zimy. Termin jest tak dobierany, że akurat wypada połowa zimowego sezonu. Uczestnicy festiwalu świętują zwiększenie się ilości światła a w ramach obchodów czeka olbrzymia ilość atrakcji. Sztuka, przemysł, historia i przyroda, sportowe i kulturalne wydarzenia... Kto będzie chciał wziąć udział w festiwalu, na pewno znajdzie dla siebie dużo ciekawego. Niemal wszystkie instytucje kulturalne i edukacyjne biorą udział w festiwalu, ponadto kluby sportowe, sklepy, restauracje. W trakcie obchodów festiwalem żyje całe miasto i jego okolice.

Festiwal będzie trwać od 23 do 26 lutego. Uroczyste rozpoczęcie festiwalu będzie miało miejsce o 20:00 na placu Austurvöllur. Później imprezy festiwalowe będą rozsiane po całym mieście i dostosowane do potrzeb każdego widza.

Jedną z bardzo ciekawych atrakcji będzie m.in. koncert Ice Jazz na terenie Toru łyżwiarskiego w Reykjavíku a także występ Marit Hætta - śpiewaczki operowej z Laponii.

Jak co roku Zimowy Festiwal Światła połączony jest z Festiwalem Food & FunArchiwum nadchodzących wydarzeń

Skomentuj tę wiadomość na forum

Copyright © 2003-2006 ICELAND.PL
Wszelkie prawa zastrzezone - All rights reserved