21.09.2005r.

RÚV

Iceland Airwaves Festival już po raz siódmy


Iceland Airwaves Festival odbędzie się w tym roku na Islandii już po raz siódmy. Celem twórców tej imprezy w 1999 roku, było pokazanie islandzkich talentów zagranicznym wytwórniom muzycznym. Od tej pory festiwal znacznie się rozrósł. Występuje w nim coraz więcej artystów z kraju i zagranicy. W tym roku będzie ich ponad 130. Festiwal rozpoczyna się 19 października i potrwa 5 dni. Pełną listę tegorocznych wykonawców można obejrzeć na stronie Iceland Airwaves. Koncerty będą odbywać się Śródmieściu Reykjavíku: w Loftkastalinn, Gaukur á stöng, Nasa i Grandrokk.

W poniedziałek (19 września) rozpoczęła się sprzedaż biletów na festiwal. Można je kupić przez internet: Midi.is (bilety zostaną wysłane do domu lub będą do odebrania w jednym ze sklepów muzycznych Skifan), w sklepie Skifan przy Laugavegur 26 oraz w centrach handlowych: Smáralind (Kópavogur) i Kringlan (103 Reykjavík).

Jak w poprzednich dwóch latach, Centrum Informacji Festiwalu Iceland Airwaves będzie mieściło się w barze Hressingarskálinn (znany również jako Hressó) znajdującym się w centrum miasta (Austurstræti 20), w bliskiej odległości od wszystkich miejsc festiwalowych. W Hressingarskálinn można skorzystać z bezprzewodowego internetu, kupić gadżety festiwalu, a nawet spotkać wykonawców, którzy wstępują tam na drinka, czy przekąskę.Archiwum nadchodzących wydarzeń

Skomentuj tę wiadomość na forum

Copyright © 2003-2006 ICELAND.PL
Wszelkie prawa zastrzezone - All rights reserved