07.08.2005r.

Islandia i szokujący Alice Cooper


Wszystko zaczęło się w Liceum Corteza w Phoenix w stanie Arizona. Vincent Damon Furnier I jego czterech kolegów założyli zespół o nazwie Earwigs. Po jakimś czasie przemianowali go na Alice Cooper Group. Nie minęło wiele czasu a Vincent stał się rockowym wzorem dla wielu innych zespołów. W roku 1972 oficjalnie zmienił nazwisko na Alice Cooper. Musiał to być szok dla jego ojca - pastora, który uważał rock&roll za dzieło szatana.

Alice Cooper jest żywą legendą muzyki. Pionier horror rocka i jednocześnie doskonały golfista. Choć muzyczne początki były naprawdę ciężkie - dwie pierwsze płyty nie zostały właściwie zauważone, to po nagrani utworu "Eighteen" przyszedł okres świetności. Potem jednak znów przyszedł ciężki okres. Bardzo poważne problemy alkoholowe artysty podkopały jego popularność. Alice tworzył ale publiczność nie chciała zaakceptować jego piosenek. Dopiero w po nagraniu takich płyt jak "Trash'" czy "Hey Stoopid" publiczność na nowo go pokochała i Alice zaczął ugruntowywać swoją pozycję i stał się ikoną sceny muzycznej oraz cenionym przez krytyków wykonawcą.

13 sierpnia mieszkańcy Islandii mają okazję spotkać się ze kultowym muzykiem. Koncert odbędzie się w Hali Sportowej Kaplakriki w Hafnarfjörður o godzinie 20:00. Bilety w cenie 5500 ISK za sztukę można nabyć za pośrednictwem strony concert.is, w sieci sklepów Skifan (na ulicy Laugarvegur, w centrum handlowym Kringlan i Smáralind) i sieci sklepów BT w całej Islandii.Archiwum nadchodzących wydarzeń

Skomentuj tę wiadomość na forum

Copyright © 2003-2006 ICELAND.PL
Wszelkie prawa zastrzezone - All rights reserved