06.06.2005r.

Od rana do nocy na Festiwalu Wikingów

Wioska Wikingów w Hafnarfjörður Festiwal Wikingów jest jedną z najciekawszych tradycji w Hafnarfjödur. Organizowany jest w słynnej wiosce wikingów Fjörukráin i w tym roku potrwa od 16 do 19 czerwca. Organizowany jest m.in. przez władze lokalne i firmy, bez wsparcia których festiwal nie szczyciłby się aż taką popularnością.


Wioska Wikingów w Hafnarfjörður Szacuje się, że w tym roku na festiwalu pojawi się około 160 wikingów. Będzie to około stu wikingów z zagranicy, z dziesięciu różnych miejsc na świecie oraz 60 islandzkich. Zaprezentują oni szereg umiejętności, m.in. rzeźbiarstwo w drewnie i kamieniu, będą wikingowie - gawędziarze, opowiadający stare legendy oraz rzecz jasna nie obejdzie się bez pokazów sztuki walki.

Wioska Wikingów w Hafnarfjörður Uroczyste rozpoczęcie festiwalu nastąpi 16 czerwca o godzinie 18:00. Zabawa już pierwszego dnia będzie trwała do białego rana, czyli do około 5 rano, w restauracji w Wiosce Wikingów. Będą najróżniejsze rozrywki, tańce i śpiewy. Potem przez trzy dni będą odbywały się oficjalne imprezy między godziną 14:00 a 20:00 aby potem znów bawić się w restauracji wśród bardziej lub mniej prawdziwych wikingów.
Archiwum nadchodzących wydarzeń

Skomentuj tę wiadomość na forumCopyright © 2003-2006 ICELAND.PL
Wszelkie prawa zastrzezone - All rights reserved