25.04.2005r.

Kolekcjonerzy... Co zbierają Islandczycy?

Zamiłowanie ludzi do kolekcjonowania najróżniejszych rzeczy mogłoby przynieść materiały, których wystarczyłoby na wiele wystaw. Po sukcesie pierwszego cyklu wystawy "Kolekcjonerzy" w Centrum Kultury Gerðuberg, zdecydowano się stworzyć nową wystawę, dzięki której można by się dowiedzieć co zbierają Islandczycy.

Od obrazów malarskich, poprzez kolekcję najbrzydszych prezentów, czy japońskich lalek, do wycinanek z papieru. Islandczycy mogą pochwalić się najróżniejszymi kolekcjami.

Wystawa ma być znacznie większa niż poprzednia. Ma powstać m.in. przy współpracy stołecznych władz, Islandzkiego Towarzystwa Numizmatycznego, czy Akademii Sztuki w Reykjavíku. Oprócz samej wystawy przewidziane są liczne wykłady, m.in. antropologa Ólöf Gerður Sigfúsdóttir, która będzie opowiadać o kulturowych podłożach "zbieractwa" na Islandii. Oprócz tego odbędzie się szereg innych wykładów (po islandzku).

Gerðuberg planuje wydać obszerny katalog wystawy, zawierający wprowadzenie kustosza, informacje o kolekcjonerach i ich zbiorach, fragmenty wykładów, jak również materiały promocyjne sponsorów wystawy. Katalog ma być dystrybuowany poprzez media oraz sprzedawany po niewysokiej cenie. Wystawę można oglądać od 30 kwietnia do 11 września tego roku w Centrum Kultury Gerðuberg w Reykjavíku przy ulicy Gerðubergi 3-5 (Rvk 111)
Archiwum nadchodzących wydarzeń

Skomentuj tę wiadomość na forumCopyright © 2003-2006 ICELAND.PL
Wszelkie prawa zastrzezone - All rights reserved