12.02.2005r.

Festiwal Narodów w Reykjavíku

Centrum Międzynarodowe Ahus po raz drugi przygotowuje Festiwal Narodów w Reykjavíku. W tym roku festiwal będzie się odbywać w Perlanie w sobotę 19 lutego. Tak jak poprzednio, będzie on częścią Festiwalu Zimowego w Reykjavíku. W tym roku program ma być znacznie bardziej rozbudowany niż ostatnim razem, łącznie odwiedzający będą mogli spotkać się z przedstawicielami ponad dwudziestu grup reprezentujących swoje narody, historię i kulturę państw, z których pochodzą.

Festiwal Narodów jest dedykowany pamięci zmarłej rok temu Snjólaug Stefánsdóttir, która pracowała na rzecz cudzoziemców i była jednym z fundatorów Centrum Międzynarodowego.

Festiwal jest doskonałą okazją dla rodowitych Islandczyków, by spotkali się z ludźmi innej narodowości, którzy zdecydowali się związać swoje życie z Islandią. Również obcokrajowcy mieszkający na Islandii będą mogli spotkać się i wymienić doświadczeniami. Na festiwalu swoje stanowiska będą mieli przedstawiciele Angoli, Australii, Bułgarii, Chin, Filipin, Francji, Grenlandii, Japonii, Kanady, Niemiec, Nikaragui, Palestyny, Polski, Rosji, Szkocji, Słowenii, Sri Lanki, Szwecji, Tunezji, Tajlandii, Wietnamu i Włoch.

Gościem honorowym festiwalu będzie minister spraw socjalnych Árni Magnússon
Archiwum nadchodzących wydarzeń

Skomentuj tę wiadomość na forumCopyright © 2003-2006 ICELAND.PL
Wszelkie prawa zastrzezone - All rights reserved