19.08.2004r.

IX Noc Kultury - karnawał latem!

Dziewiąta Noc Kultury w Reykjavíku w tym roku odbywać się będzie w sobotę 21 sierpnia. W zeszłym roku połowa ludności tego miasta uczestniczyła w tym najbardziej popularnym w Reykjavíku wydarzeniu.

Rozpoczęcie Nocy Kultury zaplanowane jest na 11 rano, kiedy to rozpocznie się Reykjavícki Maraton na Lakjargata. Zaraz po starcie maratonu, grupa Grandfathers Best Trousers będzie uprzyjemniać czas tym, którzy wolą oglądać i dopingować niż biegać. Tematem Maratonu 2004 jest muzyka i maraton!

W Noc Kultury panuje karnawałowa atmosfera. Wszystko jest postawione na głowie. Klowni i połykacze ognia bawią się z dziećmi w agencji ubezpieczeniowej, balet klasyczny odbywa się w znanym banku. Młodzież ze stołem do pin-ponga i karaoke okupuje przystanek autobusowy. W Noc Kultury lokalne firmy i spółki, wspólnie z różnymi artystami i innymi twórczymi osobami, tworzą z centrum Reykjavíku wibrujące, różnorodne i barwne wydarzenie, rozpoczynające się w południe a kończące fantastycznym pokazem sztucznych ogni w Reykjavíckim porcie o 23:00. Program tego roku jest jak dotychczas największy, 250 wydarzeń kulturalnych w całym mieście.
Archiwum nadchodzących wydarzeń

Skomentuj tę wiadomość na forumCopyright © 2003-2006 ICELAND.PL
Wszelkie prawa zastrzezone - All rights reserved