23.06.2004r.

Karolina Gunnarsson

Dni Wysp Owczych (Færeyskir dagar)

Plakat - zaproszenie na Dni Wysp Owczych Dni Wysp Owczych (Færeyskir dagar) organizowane są w Ólafsvík już po raz siódmy. To nie przypadek, że ta impreza odbywa się akurat tam. Otóż w latach 50-tych, mieszkało w Ólafsvík 120 Farerczyków, czyli 20% całej populacji. W 1999 roku, została podpisana oficjalna umowa o przyjaźni z miejscowością Vestmanna. 3 rodziny, z pochodzenia z Wysp Owczych oraz grupa Islandczyków postanowiła w 1998 roku uczcić w jakiś sposób przyjaźń obu miasteczek i narodów i w ten sposób powstał pomysł organizacji Dni Wysp Owczych: zabawy, tańce, występy, imprezy dla dzieci itp., przez 3 dni w pięknej pogodzie.

W tym roku Færeyskir dagar odbędą się w dniach 25-27 czerwca. W piątek o godz 13:00 nastąpi otwarcie kramu, gdzie będzie można kupić m.in. pamiątki, dewocjonalia, smakołyki. O 14:00 swoje karuzele, nadmuchiwane zamki, trampoliny i inne atrakcje, udostępni dzieciom firma Sprell, a o godz. 16:00 odbędą się zawody w łowieniu ryb z pomostu. W nagrodę wszyscy uczestnicy zostaną zaproszeni na grila, zwycięzcy otrzymają nagrody. Tego dnia odbędzie się również mecz drużyn piłkarskich. W domu kultury Klif, były burmistrz miasta, Kristján Pálsson, zaproponuje wszystkim występy muzyczne i taneczne. Bal pod gołym niebem, podczas którego przygrywać będzie Róbert og félagar, rozpocznie się o 22:00.

Plakat - zaproszenie na Dni Wysp Owczych Sobotnie atrakcje otworzy konkurs golfowy o godz 8:00. Dzieci będą mogły pojeździć konno o 10:30. Oczywiście przez cały dzień udostępnione będą karuzele. Ponownie otwarty zostanie kram. Odbędzie się mecz i motocross. Od godz 13.30 rozpoczną się imprezy w centrum, na Þorgrímspall: pokazy judo, tańca brzucha, country, zawody dla siłaczy, skoki spadochroniarskie i wystepy znanych artystów. O 20:00, grupa Klakabandið zagra do tańca na Þorgrímspall, a o 22:00, w domu kultury Bal, wraz z grupą z Wysp Owczych, zagra Róbert og félagar.

W niedzielę odbędzie się uroczysta msza, otwarte zostaną muzea (oceanograficzne i historyczne) oraz kramy.
Archiwum nadchodzących wydarzeń

Skomentuj tę wiadomość na forumCopyright © 2003-2006 ICELAND.PL
Wszelkie prawa zastrzezone - All rights reserved