09.02.2004r.

Przybywa światła! Festiwal Zimowego Słońca


Wreszcie coraz więcej światła! Islandczycy cieszą się z coraz dłuższych dni. Wyrazem tej radości będzie organizowany w Reykjavíku, już po raz trzeci, Festiwal Zimowego Słońca. W programie imprezy, która potrwa od 19 do 22 lutego będzie cała gama wydarzeń związanych ze sztuką, historią sportem i kulturą. Reykjavík jest już znakomicie przygotowany jest na przyjęcie festiwalowych gości. Wszystkie najważnejsze instytucje kulturalne i edukacyjne łącznie z kościołami, klubami sportowymi, galeriami, sklepami, restauracjami i innymi placówkami by festiwal przyniósł wszystkim jak najwięcej radości i doskonałej zabawy.

Centrum stolicy bedzie oczywiście głównym miejscem odbywających się imprez, ale przedmieścia Reykjavíku również będą odgrywały ważną rolę podczas festiwalu. Niewątpliwie bowiem, podczas obchodów Święta Zimowego Słońca, popularnym miejscem spotkań będą obiekty położone poza śródmieściem, a więc: Park Rodzinny, ZOO, baseny, lodowiska i inne obiekty sportowe. One też przygotowują się do festiwalu.

Jednym z "rodzynków" festiwalu będzie koncert zespołu Voices for Peace, który wystąpi podczas obchodów dwukrotnie: w Muzeum Sztuki oraz podczas specjalnej imprezy dla dzieci.


Archiwum nadchodzących wydarzeń

Skomentuj te wiadomośc na forum
Copyright © 2003-2006 ICELAND.PL
Wszelkie prawa zastrzezone - All rights reserved