15.04.2009 r.

iceland.pl

Rząd islandzki dziękuje narodowi polskiemu

Nasza redakcja otrzymała oświadczenie Rządu Islandii o następującej treści:


Wspaniałomyślni Polacy

Na szczycie przywódców państw członkowskich NATO w Strasburgu/Kehl islandzki minister spraw zagranicznych Össur Skarphéðinsson przeprowadził rozmowę z prezydentem Rzeczpospolitej Lechem Kaczyńskim, podczas której podziękował mu za wspaniałomyślność Polaków w czasie kryzysu bankowego na Islandii jesienią ubiegłego roku.
Islandczycy musieli spełnić określone wymogi z uwagi na umowę zawartą z Międzynarodowym Funduszem Walutowym. Przyjacielski naród polski wykazał się własną inicjatywą i zaoferował Islandii kredyt w wysokości 200 milionów dolarów amerykańskich. Niedawno rząd islandzki mógł przekonać się o tym, że Polacy dotrzymują swoich obietnic.
Na szczycie NATO islandzki minister spraw zagranicznych serdecznie podziękował polskiemu prezydentowi za tę pomoc. "Jest to ogromnie ważne szczególnie w czasach kiedy ci, których uważaliśmy nawet za bardzo bliskich towarzyszy, nawet nie ruszyli palcem," powiedział Össur Skarphéðinsson i dodał: "Prezydenta ucieszyła wiadomość o tym jak dobrze Polacy są traktowani na Islandii i jak bardzo ważny jest ich wkład w życie społeczeństwa islandzkiego."

Skomentuj tę wiadomość na forum
Copyright © 2003-2009 ICELAND.PL
Wszelkie prawa zastrzezone - All rights reserved