23.12.2006r.

Błękitna Laguna przeciwdziała zmarszczkom

Badania naukowe pokazują, że woda znajdująca się w Błękitnej Lagunie zapobiega pojawianiu się zmarszczek. Badania były prowadzone na zlecenie słynnego islandzkiego Spa przez niemieckiego dermatologa doktora Jeana Krutmana. Doktor Krutman przeanalizował wodę z Błękitnej Laguny i dowiódł, że znajdująca się w niej krzemionka oraz dwa rodzaje turkusowych alg, dzięki którym woda w Błękitnej Lagunie ma niebieski odcień, spowalnia starzenie się skóry i wzmacnia jej zewnętrzną powłokę. Grímur Sæmundssen, dyrektor Błękitnej Laguny, jest bardzo zadowolony z wyników badań i zapowiedział wykorzystywanie tych wyników do stworzenia kolejnych produktów do pielęgnacji skóry wytwarzanych pod marką Błękitnej Laguny.

Błękitna Laguna to jedno z najpopularniejeszych miejsc turystycznych całej Islandii, od momentu otworzenia kąpieliska w roku 1987. Oprócz samej części dla kąpiących, Błękitna Laguna oferuje również klinikę dla osób chorujących na łuszczycę, centrum Spa, restauarcję i oczywiście sklep z kosmetykami Błękitnej Laguny.

Grímur powiedział, że w nadchodzących miesiącach w Sztokholmie, Kopenhadze i w Londynie będzie można kupić produkty Błękitnej Laguny. Brany jest również pod uwagę pomysł utworzenia w Niemczech oraz w krajach skandynawskich centrów spa podobnych do Błękitnej Laguny, jednak nie należy spodziewać się realizacji tego pomysłu w najbliższym czasie.Wiecej ciekawostek

Skomentuj tę wiadomość na forum
Copyright © 2003-2006 ICELAND.PL
Wszelkie prawa zastrzezone - All rights reserved