27.03.2006r.

Vísir

Obrączki i telefony w jajkach wielkanocnych

W jajkach wielkanocnych można znaleźć najróżniejsze przedmioty. W ostatnich latach najbardziej popularne okazywały się obrączki i telefony komórkowe. Już zaczął się w sklepach wielki boom na jajka wielkanocne.

W Islandii aż trzy firmy -Nói i Síríus, Góa i Móna zajmują się produkcją czekoladowych jajek wielkanocnych. Według informacji uzyskanej od tych firm, w tym roku wyprodukowanych zostanie około 400 tysięcy jajek, czyli ponad jedno jajko na każdego mieszkańca. Liczba ta dotyczy jajek odlewanych, a jeśli dodać mini jajeczka, to liczba zwiększy się dwukrotnie. Produkcję jajek rozpoczęto na przełomie roku.

Dziesiątki osób znajdują zatrudnienie przy produkcji jajek, a ich popularność ciągle rośnie. Według statystyk, sprzedaż jajek wielkanocnych wzrasta z roku na rok. Wiąże się to prawdopodobnie ze spadkiem cen na jajka wielkanocne, a tym samym konsumenci kupują jajka większych rozmiarów.

Na życzenie, do jajek wkładane są najróżniejsze przedmioty, w tym telefony komórkowe, obrączki, biżuteria oraz listy z oświadczynami. Za prezentami kryją się różne przyczyny ale cel jest ten sam - zaskoczyć i uradować obdarowanego. Z pewnością młoda małżonka ucieszyłaby się ze znalezienia w jajku wielkanocnym, w dzień po ślubie, biletów lotniczych na Karaiby.Wiecej ciekawostek

Skomentuj tę wiadomość na forum
Copyright © 2003-2006 ICELAND.PL
Wszelkie prawa zastrzezone - All rights reserved