30.11.2005r.

Bæjarins besta

80 prezentów gwiazdkowych dla potomków

Stella Stefánsdóttir zaczęła już pakować 80 prezentów gwiazdkowych, które podaruje w tym roku swoim najbliższym. 90-letnia mieszkanka Akureyri ma w tej chwili 13 z 14 swoich dzieci i 53 wnuków. Doliczając prawnuki, Stella ma w sumie 137 potomków i ośmioro nowych "w drodze".

Leciwa Islandka mówi, że przyzwyczajona jest do przygotowywania dużych ilości prezentów. Kiedyś, większość z nich stanowiły wyroby dziergane, ale w tej chwili nie jest już zdolna do tej pracy. Upiera się jednak przy dawaniu prezentów, gdyż uwielbia patrzeć na radość dzieci, gdy je dostają. Poprzez gwiazdkowe prezenty pozostaje w kontakcie ze swoimi wnukami. "Oni są dla mnie bardzo dobrzy i opiekują się mną, dzwonią i odwiedzają. Nie mogę narzekać, zawsze mam wystarczająco dużo osób wokół siebie. Życzę tego każdemu" - mówi Stella. Przyznaje, że prezenty są podziękowaniem za troskę, jaką jej okazują.

Stella zawsze dzwoni z życzeniami do wszystkich swoich 137 potomków w dniu ich urodzin. Mówi, że kiedyś znała wszystkie daty na pamięć. Teraz już nie pamięta wszystkich, ale i tak sama jest zdziwiona, że sporo z nich pozostało w jej pamięci. Teraz zapisuje sobie wszystkie daty w kalendarzu. Np. w grudniu, 18 osób z jej rodziny ma urodziny. W każdym miesiącu nie wypada ich mniej niż 10.Wiecej ciekawostek

Skomentuj tę wiadomość na forum
Copyright © 2003-2006 ICELAND.PL
Wszelkie prawa zastrzezone - All rights reserved