10.08.2005r.

Islandia wspiera działalność CIA na wyspie

Na Islandii coraz prężniej rozwija swoją działalność CIA. Nie dość, że działa oficjalnie, to jeszcze jest wspierane przez szereg szanowanych instytucji, w tym państwowe. CIA działające na Islandii ma nawet swoją domenę internetową cia.is.

Zazwyczaj CIA nie kojarzy się z tego typu działalnością, ale na Islandii zajmuje się promowaniem islandzkiej sztuki. Stąd też i nazwa - Center for Icelandic Art. Centrum jest platformą łączącą artystów z promotorami sztuki i jej odbiorcami. To właśnie w CIA.IS można znaleźć kompletną i aktualną listę islandzkich artystów wraz z opisami ich działalności. Tutaj też można zapoznać się z wykazem wszystkich islandzkich instutycji zajmujących się sztuką. CIA.IS oferuje również kontakt ze sztuką spoza Islandii. W ramach wymiany, zapraszani są zagraniczni artyści, dzięki czemu można na bieżąco śledzić nowe trendy w światowej sztuce a twórcy spoza wyspy mają okazję zapoznać się z pracami islandzkich artystów.

CIA.IS powstało w Reykjavíku w tym roku. Działa pod patronatem islandzkiego Ministerstwa Kultury. Jest obecnie główną islandzką isntytucją zajmująca się promowaniem na świecie islandzkiej sztuki. CIA.IS zajmuje się rownież udzielaniem grantów na ciekawe projekty artystyczne. Jest to instytucja, która przejęła obowiązki kilku innych wcześniej działających. Dzięki takiemu scentralizowaniu łatwiej uzyskać kompetentną i kompletną informację.

Jeżeli ktoś jest zainteresowany islandzką sztuką, to może odwiedzić strony CIA.IS lub przyjść do jej siedziby przy ulicy Hafnarstræti 16, od poniedziałku do piątku między 10:00 a 16:00.Wiecej ciekawostek

Skomentuj tę wiadomość na forum
Copyright © 2003-2006 ICELAND.PL
Wszelkie prawa zastrzezone - All rights reserved