28.04.2005r.

NO NAME dla jasnej karnacji Islandek

NO NAME, to duża islandzka firma kosmetyczna. W 1981 Kristin Stefansdóttir studiowała kosmetologię w Londynie i wówczas zrodził się jej pomysł by stworzyć na Islandii nową linię kosmetyków, która odpowiadałaby wyjątkowo jasnej karnacji Islandek.

Na początku zaczęło się od salonu kosmetycznego, w którym oferowano kosmetyki własnego wyrobu. Z czasem firma zaczęła zdobywać coraz więcej klientów i firma się rozrosła. W związku z tym, że z roku na rok na Islandię przyjeżdża wiele kobiet z zagranicy, stworzono też serię kosmetyków dla cery ciemniejszej. Marka NO NAME została doceniona na zagranicznych rynkach, m.in. produkty tej firmy oferowane są w sklepach tax-free w Norwegii, a ponadto można je kupować w Niemczech, Danii, Estonii czy w Rosji. W 1997 roku powstała NO NAME Make up School, która pomaga rozwijać się młodym, ambitnym ludziom zająć się modą czy fotografią oraz uczy przyszłych charakteryzatorów dla potrzeb filmu i teatru. Chętnych do nauki jest co roku tak wiele, że szkoła musiała wprowadzić limity przyjęć.

Od 15 lat NO NAME wybiera Twarz Roku. W roku 2005 tytuł ten przypadł Ragnhildur Sveinsdóttir, żonie słynnego piłkarza Eiðura Smári Guðjohnsena. Twarz Roku NO NAME zawsze wybierana jest spośród kobiet ogólnie znanych w islandzkiej społeczności. Zawsze jest to kobieta powyżej trzydziestego roku życia, uznana przez kapitułę NO NAME za osobę o silnej osobowości i pozytywnym wizerunku publicznym.

Wiecej ciekawostek

Skomentuj tę wiadomość na forum
Copyright © 2003-2006 ICELAND.PL
Wszelkie prawa zastrzezone - All rights reserved