16.04.2005r.

Morgunblaðið

Islandczycy na Kilimandżaro

Siedmiu pracowników firmy Skýrr - oferującej usługi w sektorze technologii informatycznej - dokonało poważnego wyczynu, zdobywając Kilimandżaro - najwyższy szczyt Afryki:5895 metrów n.p.m. Według pracowników firmy jest to niezwykłe, że wszyscy z tak dużej grupy "wycieczkowiczów - wspinaczkowiczów" na Kilimandżaro, dotarli aż na sam szczyt.

Islandzka grupa była w składzie: Davíð Þór Kristjánsson - pracownik działu finansowego, Einar Ragnar Sigurðsson - kierownik wydziału kontroli i bezpieczeństwa, Guðmundur Sævar Magnússon -specjalista działu usług, Helgi Helgason - kierownik systemu kredytów korporacyjnych oraz 3 konsultantów kredytowych z działu kredytów firmowych: Enok Jón Kjartansson, Indriði Freyr Indriðason i Jón Bjarni Emilsson. Członkowie Klubu Podróżnika działającego przy firmie Skýrr, zdobyli w czerwcu 2003 roku najwyższy szczyt Islandii Hvannadalshnjúkur (2119 m n.p.m.) i uznali ten wyczyn za wystarczająco poważny, by zacząć myśleć nad podobnym zadaniem, ale już za granicą.

Wspinaczka na Kilimandżaro zajęła Islandczykom 6 dni a cała wyprawa trwała dwa tygodnie. Przygotowywanie grupy polegało na tradycyjnym dla tego celu treningu fizycznym. Ponadto przyszli zdobywcy przeszli w ramach treningu, m.in. Skeiðarárjökull i Fimmvörðuháls oraz wspieli się na szczyty Botnssúlur i Tindfjöll.

Wiecej ciekawostek

Skomentuj tę wiadomość na forum
Copyright © 2003-2006 ICELAND.PL
Wszelkie prawa zastrzezone - All rights reserved