26.11.2004r.

Morgunblaðið

Największy na świecie hot-dog

Firmy Suðurlands oraz Myllan zorganizowały w Kringlanie próbę pobicia wyjątkowego rekordu świata. Przygotowano największego na świecie hot-doga! Dotychczasowy rekord wynosił 10,5 metra i został ustanowiony 18 października zeszłego roku w Pretorii (Południowa Afryka). Hot-dog w Kringlanie był o 1,5 metra dłuższy - miał 12 metrów. Nie tylko parówka była najdłuższą parówką wszechczasów, ale również bułka, w której ją umieszczono była najdłuższą bułką hot-dogową, jaką kiedykolwiek upieczono.

Imprezę, połączoną z biciem rekordu, zorganizowano z okazji wydania w islandzkojęzycznej wersji, urodzinowej (50-lecie) Księgi Rekordów Guinessa. Książka ukazuje się nakładem wydawnictwa Vaka-Helgafell.

Pomiary hot-doga wykonano zgodnie z wszelkimi zasadami Księgi Rekordów Guinessa. Parówkę zmierzono dokładnie zaraz po umieszczeniu jej w bułce wraz ze wszystkimi dodatkami. Na parówkę wyciśnięto 12-metrowe "paski" ketchupu, musztardy, remoladi oraz ułożono surową i prażoną cebulę.

Świadkami bicia światowego rekordu był minister rolnictwa - Guðni Ágústsson oraz Guðrún Kristmundsdóttir - właścicielka Bæjarins besta, baru z najlepszymi w stolicy hot-dogami. Kiedy rekord został oficjalnie potwierdzony, przystąpiono do spożycia nietypowej i słynnej już parówki. Pierwszy kęs przypadł ministrowi rolnictwa. Resztę parówki pokrojono i rozdano wśród publiczności.
Wiecej ciekawostek

Skomentuj tę wiadomość na forum


Copyright © 2003-2006 ICELAND.PL
Wszelkie prawa zastrzezone - All rights reserved