13.02.2004r.

Jólagjöf w statystyce minionego roku


Islandczycy uwielbiają Święta Bożego Narodzenia. Nie mniejszym uczuciem obdarzają książki. Co wynika z takiego połączenia? Oczywiście książkowe prezenty pod choinkę!

Z najnowszego sondażu Gallupa wynika, że na ostatnią gwiazdkę każdy Islandczyk dostał średnio 1,3 książki. Procentowo, statystyka ta wygląda następująco: aż 60% Islandczyków otrzymało książki jako jólagjöf. W tej liczbie mieszczą się ci, którzy zostali obdarowani jedną książką (23%), dwoma egzemplarzami (18,6%) oraz pozostali (17,4%), którzy otrzymali trzy lub więcej książek.

Analizując tą statystykę w poszczególnych grupach wiekowych, można wywnioskować, że im obdarowywany Islandczyk jest starszy, tym więcej książek dostaje. Wyspiarze w przedziale wiekowym: 55-75 lat otrzymali dwukrotnie więcej książek niż osoby w wieku 16-34 lat.

Zapytano również Islandczyków, którzy kupili książki na prezent świąteczny, jaki wpływ na wybór książki mają ich reklamy. W odpowiedzi otrzymano, że 13% badanych pokierowało się w swym wyborze reklamą.

Na koniec jeszcze jeden ważny problem, mianowicie ceny książek. Większość Islandczyków uważa je za niewygórowane i całkiem rozsądne (aż 67%)!
No cóż, przy odpowiednio dużych zarobkach, ceny islandzkie są całkowicie do zaakceptowania :)

W ankiecie wzięło udział 1350 osób (16-75 lat) z całego kraju.Wiecej ciekawostek

Skomentuj te wiadomość na forum
Copyright © 2003-2006 ICELAND.PL
Wszelkie prawa zastrzezone - All rights reserved