09.01.2004r.

Siostrzany obiekt koło Błękitnej Laguny


Wiosną 2005 roku przewidziane jest otwarcie nowego obiektu w okolicy Błękitnej Laguny. Będzie to Klinika Dermatologiczna, która ma służyć turystom, jako ośrodek rekreacyjny oraz pacjentom z chorobami skóry. Przedsięwzięcie to jest wspólnym projektem władz Błękitnej Laguny i islandzkiego rządu. 7 stycznia Eðvarð Júlíusson, prezes Blue Lagoon Ltd. i Jón Kristjánsson, Minister Zdrowia Islandii symbolicznie podnieśli i usunęli kawałek zastygłej lawy z terenu, gdzie ma stanąć budynek, na znak rozpoczęcia budowy.

Głównym architektem nowego budynku jest Sigríður Sigþórsdóttir, który projektował również Bláa lónið. Wyglądem i rozwiązaniami praktycznymi klinika będzie przypominać Błękitną Lagunę. Część laguny (50m²) znajdzie się wewnątrz budynku, a część na zewnątrz (400 m²).

W klinice znajdzie się pokój dla gości odpoczywających po kąpieli i terapiach, pomieszczenie do masażu i gabinety lekarskie. Będzie dostępna również przestronna przebieralnia oraz oddzielne pomieszczenie dla niepełnosprawnych i pacjentów, którzy potrzebują specjalnych udogodnień.

Na pomieszczenia mieszkalne składać się będzie 15 dwuosobowych pokoi, spełniających standardowe wymogi dla kliniki i szpitala. Projekt przewiduje prywatną łazienkę, telewizję i internet w każdym z tych pokoi. Ponadto goście będą korzystać z jadalni, pokoju wypoczynkowego i klubu fitness.

Przedsięwzięcie godne pochwały, szkoda tylko, że znów zniszczony zostanie kawałek cudownego krajobrazu...
Wiecej ciekawostek

Skomentuj te wiadomość na forum
Copyright © 2003-2006 ICELAND.PL
Wszelkie prawa zastrzezone - All rights reserved