27.05.2006r.

Morgunblaðið

Partia Niepodległości przejmuje władzę w Reykjavíku

W wyborach do władz lokalnych w Reykjavíku, zwyciężyła Partia Niepodległości, zdobywając 7 z 15 miejsc. Socjaldemokratyczna partia Przymierze uzyskała dwa mandaty, Ruch Lewicowo - Zielony i Partia Postępu po jednym. Do ostatniej chwili sondaże wskazywały, że Partia Postępu nie uzyska wystarczającego zaufania wyborców i żaden z jej przedstawicieli nie zasiądzie w radzie stolicy. To właśnie mandat dla Partii Postępu sprawił, że konserwatywna Partia Niepodległości nie uzyskała pełnej większości w Reykjavíku.

W tegorocznych wyborach wzięło udział wyjątkowo mało, jak na Islandię, osób. Według szacunkowych danych frekwencja wyniosła "tylko" 77%.

Wybory były również okazją do spotkań, licznych zabaw, koncertów, manifestacji i pochodów, w trakcie których przedstawiciele różnych opcji prezentują swoje poglądy. W tegorocznym pochodzie głównymi ulicami Reykjavíku dominowały hasła przeciwników budowy hut aluminium.
Dagur B. Eggertsson - lider socjaldemokratycznej partii Przymierze (Samfylkingin) Przemarsz przez Laugavegur Pochód wkracza na Austurstræti Występy artystyczne na placu Austurvöllur Tłumy wypełniły plac Austurvöllur Austurvöllur - wybory są w Reykjavíku dobrym powodem do dobrej zabawy i spotkań towarzyskich
Skomentuj tę wiadomość na forum
Copyright © 2003-2006 ICELAND.PL
Wszelkie prawa zastrzezone - All rights reserved