18.04.2006r.

Vísir

Inauguracyjny rejs Baldura VIII przez Breiðafjörður

Breiðafjörður Baldur VIII wyruszył wczoraj w swój pierwszy rejs przez Breiðafjörður. Bardzo nieliczni pasażerowie zabrali się wczesnym rankiem w podróż na północ, natomiast w drodze powrotnej prom miał komplet pasażerów, a nawet jest lista oczekujących na rejs z Brjánslækur. Po świątecznym weekendzie kierunek powrotów jest raczej z północy na południe. Prom, który został kupiony w Holandii, miał nieco opóźnienia podczas rejsu na Islandię z powodu niesprzyjającego wiatru i dotarł do Stykkishólmur w sobotę.

Nowy Baldur jest w przybliżeniu dwukrotnie większy od poprzedniego i zabiera wielokrotnie więcej samochodów. W ostatnim czasie ruch na tej trasie znacznie się zwiększył i była potrzeba wymiany promu na większy.

Baldur wrócił z Brjánslækur do Stykkishólmur ok. 15-tej. Kapitan statku mówi, że podróż minęła pomyślnie. Także cumowanie na Flatey poszło dobrze, a obawiano się tego etapu rejsu, gdyż tamtejszy pomost jest stary i ma zaledwie 19 metrów, podczas gdy prom jest długi na 62 metry. Baldur będzie kursował dwukrotnie w ciągu dnia na trasie przez Breiðafjörður.Skomentuj tę wiadomość na forum
Copyright © 2003-2006 ICELAND.PL
Wszelkie prawa zastrzezone - All rights reserved