06.04.2006r.

Morgunblaðið

Trzy lawiny na Zachodnich Fiordach - ewakuacja domów

Bolungarvík Ok. 20 osób z Bolungarvíik znalazło schronienie u swoich rodzin i znajomych, po tym, jak zostali ewakuowani ze swoich domów z powodu zagrożenia lawinowego. Instytut Meteorologiczny zapowiadał wczoraj od rana, że może dojść do zejścia lawiny śnieżnej na północy Zachodnich Fiordów. Zdecydowano się więc na ewakuację sześciu najbardziej zagrożonych domów w Bolungarvíik. Chodzi o domy stojące przy ulicach: Dísarland i Traðarland, wysoko na zboczu góry Traðarhyrna. Ulice te są najwyżej położonymi ulicami w mieście i często zachodzi konieczność ewakuowania stamtąd mieszkańców z powodu zagrożenia lawinowego.

Później w ciągu dnia zeszły aż 3 lawiny na Súðarvíkurvegur. Mężczyzna z grupy ratowniczej ucierpiał w tym zdarzeniu. Lawina runęła na niego i został wciśnięty między dwa samochody. Z pomocą poszkodowanemu pospieszyli ludzie z samochodów, które uwięzione zostały na drodze między dwiema wcześniejszymi lawinami. Zachodnie Fiordy - skutki wczorajszej zamieci Mężczyzna został przewieziony do szpitala w Ísafjörður i oczekiwano na poprawę warunków pogodowych, by przetransportować go do Reykjavíku.

Zima wróciła na Islandię na całego. Zachodnie Fiordy zasypane są śniegiem. Wczoraj, prócz lawin, były tam również duże zamiecie. Na dzisiejszym zdjęciu widać jego skutki.Skomentuj tę wiadomość na forum
Copyright © 2003-2006 ICELAND.PL
Wszelkie prawa zastrzezone - All rights reserved