01.04.2006r.

Wywalczyły sobie 13 Wielkanocnych Zajączków

Islandzkie dzieci kochają Święta Bożego Narodzenia - nietrudno zgadnąć dlaczego. Mają 13 Świętych Mikołajów, którzy obdarzają ich prezentami przez 13 dni poprzedzające święta. Jedynym mankamentem tej atrakcji jest fakt, że ma miejsce tylko raz w roku.

Atmosferę niezadowolenia coraz bardziej dawało się ostatnio odczuć w islandzkich szkołach, przedszkolach, w piaskownicach i na trzepakach. Konspirowali uczniowie, przedszkolaki podczas zabawy, a nawet niemowlaki w wózkach. Dziś Islandia przeżyła kulminację przygotowywanego spisku. Wszystkie pociechy, przebrane za zajączki, uformowały ogromny, zwarty pochód i zażądały 13 Wielkanocnych Zajęcy! Służby porządkowe nie były w stanie poradzić sobie ze zdesperowanym tłumem, który przy każdej próbie rozpędzenia demonstracji, wpadał w ogromny płacz i "robił w pieluchy". Pod naporem hałasu i bodźców zapachowych, dorośli łatwo się ugięli i podpisali przygotowaną przez dzieci umowę, gwarantującą im prezenty od Wielkanocnych Zajączków już od najbliższych świąt.

W razie niedotrzymania umowy, dzieci zapowiedziały ostrzejsze protesty (włącznie z zadawaniem tysięcy trudnych pytań dziennie i odmawianiem spania) oraz żądania prezentów z okazji jeszcze innych świąt w roku.Skomentuj tę wiadomość na forum
Copyright © 2003-2006 ICELAND.PL
Wszelkie prawa zastrzezone - All rights reserved