12.12.2005r.

Morgunblaðið

Unnur Birna Vilhjálmsdóttir nową Miss World!!!

Miss Świata 2005 - Unnur Birna Vilhjálmsdóttir Miss Islandii Unnur Birna Vilhjálmsdóttir została wybrana Miss World 2005 podczas sobotnich wyborów odbywających się w chińskiej miejscowości Sanya. Unnur jest niezwykle popularna na Islandii a Islandczycy zachwycali się nie tylko jej urodą ale również urodą jej matki, która 21 lat temu zdobyła tytuł Miss Islandii a w roku 1983 przeszła do finałowej piątki w wyborach Miss World. W Chinach Unnur Birna była dopingowana przez swoją rodzinę a szczególnie mamę, która udzielała jej dobrych rad oraz machała islandzką flagą. Rodzina wraca w tej chwili do Londynu a sama nowa Miss World zostaje jeszcze na kilka dni w Chinach.

Unnur Birna przeszła do ścisłego finału wyborów Miss World wraz z ponad setką rywalek. Od początków tegorocznych wyborów Miss World Unnur Birna była typowana przez komentatorów na zwyciężczynię.

Nowa miss świata jest studentką prawa w Reykjavíku i ostatnio pracowała jako policjantka. Nawet podczas przygotowań do konkursu Unnur Birna nie zapomniała i nauce. Podobno zabrała ze sobą mnóstwo książek, które pilnie studiowała w wolnych chwilach. Pasją Unnur Birny jest taniec - jest zawodowa tancerką jak również nauczycielką tańca.

Jak dotąd trzy Islandki sięgnęły po korone dla najpiekniejszej kobiety świata. w roku 1963 tytuł zdobyła Gudrún Bjarnadóttir, w 1985 Hólmfrídur Karlsdóttir (Miss Univers) a w 1989 Linda Pétursdóttir.Skomentuj tę wiadomość na forum
Copyright © 2003-2006 ICELAND.PL
Wszelkie prawa zastrzezone - All rights reserved