19.08.2005r.

Morgunblaðið

Komunikat Sił Obronnych w sprawie zabójstwa

Poniżej zamieszczamy komunikat wydany przez Islandzkie Siły Obronne, dotyczący śmierci amerykańskiej starszej szeregowej Ashley Turner.

"W niedzielę w nocy, 14 sierpnia, starsza szeregowa Ashley Turner, lat dwadzieścia, została znaleziona nieprzytomna, z ranami głowy i szyi w pokoju ogólnym swojego budynku sypialnego, na terenie amerykańskiej bazy wojskowej w Keflavíku. Ranna została natychmiast przetransportowana do szpitala wojskowego, jednak lekarzom nie udało się jej odratować i o godzinie 22:56 stwierdzono zgon.

Okoliczności tego zdarzenia są badane przez Służby Śledcze Marynarki Wojennej, Biuro Dochodzeniowe Sił Powietrznych, Żandarmerię Wojskową i islandzką policję. Na miejsce przybyła również specjalna grupa ekspertów dochodzeniowych, by wesprzeć dochodzenie.

Dotychczas zatrzymano do wyjaśnienia amerykańskiego lotnika oraz jedną Islandkę, która najprawdopodbniej była świadkiem zdarzenia. Zatrzymany Amerykanin pozostanie w areszcie, tymczasowo jako podejrzany o spowodowanie śmierci st. szer. Turner.

Zmarła starsza szeregowa Ashley Turner była członkiem 56 Szwadronu Ratunkowego. Urodziła się 20 marca 1985 roku, w Frederick, w stanie Maryland. Po ukończeniu liceum wstąpiła do Sił Powietrznych Stanów Zjednoczonych. Przeszła szkolenie techniczne i została skierowana do bazy wojskowej w Keflavíku, gdzie służyła w Zarządzie Kontroli Lotów. St. szer. Turner kontynuowała rodzinne tradycje wojskowe - zarówno jej ojciec Lawrence Turner, jak i matka - Lisa Turner, są emerytowanymi oficerami.

Nabożeństwo żałobne, ku czci Ashley Turner zostało zaplanowane na 24 sierpnia. [...]"Skomentuj tę wiadomość na forum
Copyright © 2003-2006 ICELAND.PL
Wszelkie prawa zastrzezone - All rights reserved