07.08.2004r.

Morgunblaðið

Wyniki polsko - islandzkich meczy koszykarskich

Obiekty sportowe w Stykkishólmur Po rozgrywanym w piątek w Reykjavíku meczu wygranym przez Polaków z wynikiem 83:78 w sobotę w Stykkishólmur Islandia pewnie pokonała polską reprezentację kończąc mecz wynikiem 90:82.

W hali klubu KR Reykjavík zjawiło się w piątkowy wieczór 300 kibiców, w tym kilkunastu Polaków. Islandczycy grali wyjątkowo ostro. Jak powiedzieli po meczu polscy zawodnicy nikt nie spodziewał się tak agresywnej postawy islandzkich koszykarzy. W szesnastej minucie zrobiło się wyjątkowo ostro, kiedy faulowany pod koszem Cezary Trybański najpierw uderzył rywala łokciem, a kiedy nadbiegli jego koledzy znokautował jednego z nich piłką. Został usunięty z boiska, a chwilę później jego los podzielił Andrzej Pluta, który wtargnął z ławki na boisko i najagresywniej z Polaków protestował przeciwko decyzjom sędziowskim.

W meczu rozegranym w Stykkishómur koszykarze reprezentacji Islandii zdecydowanie ograli Polaków 90:82. Po polskiej stronie "dwoił się i troił" Andrzej Pluta, któremu udało się nawet uzbierać 30 punktów. Jednak pod drugim koszem trwał przepiękny popis Bæringssona , grającego w miejscowym klubie Snæfell - wicemistrzu Islandii. Silny skrzydłowy, przez polskich koszykarzy ochrzczony Jezusem, ze względu na swoje długie włosy i brodę, zbierał, dobijał i na koniec trafił jeszcze za trzy punkty. W ostatniej kwarcie zdobył 14 punktów, a ponieważ obrona Polaków przypominała ser szwajcarski, polska reprezentacja zdecydowanie przegrała.