05.12.2003r.

Nowa Rada Nadzorcza Íslandsflug

Mieszkający w Wielkiej Brytanii, businessman, Magnús Thorsteinsson, został przewodniczącym rady nadzorczej Íslandsflug, jednej z islandzkich linii lotniczych. Wspólnie z Ómarem Benediktssonem Magnús sprawuje funkcję prezesa zarządu Íslandsflug. Jest też właścicielem przedsiębiorstwa Blue Transport, które kupiło 45% udziałów w Air Atlanta. Nowym członkiem rady nadzorczej został Eugene Peppard, który posiada 20% udziałów w Íslandsflug.

Íslandsflug powstało w 1991 r. Przedsiębiorstwo rozwijało się szybko i prężnie i co roku dodawało do swojej floty nowe samoloty. Na początku Íslandsflug posiadał po jednym: Beechcraft-99, Twin-Otter DCH6 i Cessna 402. Dziś ma duży wybór samolotów przeznaczonych do różnych zadań.

Íslandsflug wykonuje pasażerskie kursowe loty na Vestmannaeyjar, do Hornafjörđur, Sauđárkrókur, Bíldudalur i Gjögur. Ponadto, jeśli zachodzi taka potrzeba, przeprowadza loty ambulansowe i czarterowe w dowolne miejsca. Íslandsflug jest firmą zananą na całym świecie i chętnie wynajmują jej samoloty i załogę inne linie lotnicze na całym świecie. Íslandsflug wykonuje też loty cargo między Keflavíkiem a Edynburgiem i Brukselą.

Copyright © 2003-2006 ICELAND.PL
Wszelkie prawa zastrzezone - All rights reserved